Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


------

Citát z Bible:

Nedopustí, aby uklouzla tvá noha, nedříme ten, jenž tě chrání.

Ž 121,3 E
(Další citáty)

------
éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

------

Doporučujeme


Modlete se za

Manželství

Budování vztahu   >>

Věrnost a nevěra   >>

Krize v manželství   >>


Ethos je nejlépe číst pravidelně, řekněme jednou týdně. Chci posílat upozornění o nových článcích.

Hodnocení článku:
 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.
------

Manželství zde není jen pro uspokojování potřeb dospělých, slouží především k ochraně žen a dětí. Děti mají právo na otce i matku.

Počet uzavíraných manželství trvale roste od roku 2013. Je to tedy institut, o který je zájem. Zvyšuje se průměrná délka manželství.

Změna definice manželství otevírá cestu k náhradnímu mateřství, obchodu se ženami a dětmi.

Dítě má právo na otce a matku. Pokud legalizujeme jiné formy manželství, musí stát logicky upravit rodné listy, kde budou zapsáni rodič 1 a rodič 2. Vědecké kvantitativní studie, nikoli jen průzkumy (např. NFSS) jasně prokazují, že nejlépe prospívá dítě žijící s otcem a matkou.

V zemích bez ústavní definice manželství se vytrácejí pilíře demokracie – svoboda slova a náboženská svoboda. Za „Hate Speech“ jsou aktivisty či státem hnáni před soud cukráři, starostové, pekaři, květinářky, duchovní, fotografové. Novináři jsou ostrakizováni.

Postavení manželů se v průběhu historie měnilo, nikdy ovšem samotná definice. Pokud dojde ke změně definice manželství jednou, může přijít podruhé. Příkladů známe dost. V Kolumbii již mají legalizované manželství 3 mužů. Jestliže je manželství jen o lásce, proč limitovat definici na 2 osoby?

Zdroj: alipro.cz