menu
menu

Čtení pro rodinu


 O co nám jde?
 Bible mluví
 Já
 Lidé kolem nás
 Rodina
 Aktuální dění
 Křesťanství
 Pro děti


------

Citát z Bible:

Hospodin je síla má a štít můj, mé srdce v něj doufá. Pomoci jsem došel, proto v srdci jásám, svou písní mu budu vzdávat chválu.

Ž 28,7 E
(Další citáty)

------

Ethos - číslo 2002/1

Bití, alkohol, démoni

Životní příběh ženy, která vyrůstala v chudém upjatém prostředí. Hledá uvolnění - v alkoholu. Osamostatnila se, vdala se. Lékaři ji předávkovali valiem. Abstinenční příznaky. Strach, autogenní tréning, Bhagwan, návštěvy ze světa mrtvých. Vysvobození: Tahle cesta nikam nevede! Nejsem přitom všem blázen? Kde je ta cesta? Kdo je ta cesta? Dnes už to vím!
Ukázka z článku...

nahoru

Uzdravování

Může Bůh zázračně uzdravit? Co pro to můžeme udělat my? Co k tomu říká Bible, konkrétně Jakub (5,14)? A co když Bůh neuzdraví? Je zdraví nejvyšším cílem?

nahoru

Vyjít vstříc

Sousedi požádají o pomoc. Vyhovět jim? Co z toho, když jdeme s člověkem ne jen jednu míli, ale přidáme ještě jednu navíc?

nahoru

Mladík na dvou židlích

Příběh mladíka, který se rozhoduje mezi dvěma ženami. Podle čeho? Do jeho života vstupuje člověk s Biblí a vysvětluje mu všechno, co dosud nechápal. Jeho život se výrazně mění. Najednou je mu jasné, s kým má v životě jít! A mají spolu svatbu. Jejich čtyřletý syn je u toho.
Z českého prostředí
Celý článek

nahoru

Poctivé podnikání

Mladý podnikatel zvyklý na to, co je v českém podnikatelském prostředí "normální", se setkává s křesťany, seznamuje se s Biblí a vidí, že mnohé není správné. Dilemata, rozhodování, jak řešit situaci, když ho druzí ženou k soudu a co v tom dokázal Bůh.
Z českého prostředí

nahoru

Židovský chrám

Jedinečný obrázek rekonstrukce (s legendou) Herodova chrámu z přelomu letopočtů. Informace o současných archeologických výzkumech. Schodiště, nápisy na starověkých kamenech, řada podrobných údajů. Jak Palestinci ničí tisícileté památky.

nahoru

Citlivá sexuální výchova

Jestliže se při sexuální výchově podávájí dítěti pouze "potřebné" informace, může to být vůči dítěti brutálně kruté. Cílem výchovy je vedle věcných znalostí také úcta k druhému pohlaví, ke skutečnosti, že Bůh stvořil člověka jako muže a ženu, kteří jsou k sobě přitahováni a mají si být věrni.
Konkrétní náměty pro rodiče

nahoru

Je pravda to, čemu věřím?

Ron, francouzský kardinál má přístup ke královskému dvoru, ale chtěl by ještě víc. Dostává slibnou nabídku i přítel astrolog mu předpovídá šťastnou budoucnost. Ale Ron končí špatně. Příčina: moc důvěřivý, a neověřil si, komu důvěřuje.Číslo na ukázku
Domů

2002/1 Ethos 2002/1