menu
menu

Čtení pro rodinu


 O co nám jde?
 Bible mluví
 Já
 Lidé kolem nás
 Rodina
 Aktuální dění
 Křesťanství
 Pro děti


------

Citát z Bible:

"Já sám až do vašeho stáří, až  do šedin vás budu nosit. Já jsem vás učinil a já vás ponesu, budu vás nosit a zachráním."

Iz 46,4 E
(Další citáty)

------

Ethos, číslo 2005/4

Úvodník

Jak se dostat z mašinérie rozjetého vlaku všedního života? Lidé se dají nalákat na přípravky na krásu, na výhry, výdělek - a třeba i na křesťanství, v naději, že budou v očích druzích úspěšní a spokojení. Ale na konec zjišťují, že je to jen vnější «škleb». Existuje však něco, co mění život až někde v hloubce, v kořeni, co se nedá zvenku zničit.(str. 2)

Tvá vůle se staň

Nemocniční pokoj chirurgického oddělení. Budu ještě zdravý? Dostanu se z toho? Zmítání se mezi strachem, nejistotou a zoufalstvím. Pokusy o modlitbu. Nakonec v něm zaznělo: "Tvá vůle se staň". Potom ho zaplavil pokoj a usnul(str. 3)

Pavlínka

Pavlínka, holčička, která v 18 měsících zemřela na rakovinu

Příběh dvouleté Pavlínky, která měla rakovinu a nakonec zemřela. Jak se s tím maji rodiče vyrovnávat?
Devět vlastních dětí

Jak to funguje v rodině devíti vlastních dětí? Čím to, že dokážou být vstřícní, všechno zvládnout v klidu a ještě být pro druhé povzbuzením? Jak to ti rodiče dělají? Jak spolu vycházejí? Mají své problémy, krize, ale nezanedbávají to, co je nejdůležitější.

Dlouhé čekání na děti

Co se dě v duši manželů, kteří jsou třeba i deset let spolu a stále nemají děti? Potlačí svou touhu a zaměří se na něco jiného? Užírají se výčitkami vůči sobě, Bohu? Jak zvládat nepříjemné pohledy a narážky ze strany okolí? Jaké to je, když žena otěhotní a má děti až třeba v 38 letech? Příběhy tří manželských dvojic, kde se dětí dočkali až po dlouhých letech.

Krasci - nádherní brouci

Každý brouček mám své osobní kouzlo, nejen ve svém vzhledu, ale i ve způsobu života. V tištěné formě fantastické snímky krasců.

Obřízka děvčat

Na celém světě je obřezáno asi 130 milionu žen a děvčat. Krutý rituál s celoživotními následky. Jak se to dělá? Co se přitom děje v duši ženy?

Ty mi prostě nerozumíš (žena a muž)

O čem se baví muži? Ženám jde především o vztahy - vůči mužům, dětem, kamarádkám... Jak naslouchat? Co s emotivně silnými vyjádřeními? Přílišná očekávání. Mlčení. Abych mohl být blízko druhým lidem, potřebuju vědět, že mě Bůh miluje a váží si mě. Teprve osobní vztah s Kristem osvobozuje.

Joel

Dvouletý Joel málem uhořel při autonehodě. Zázrakem přežil, ale ani po 26 operacích jeho vzhled nepřestal být příšerný. Jak to zvládal ve školce, ve škole, v životě? Dnes svůj vzhled vnímá jako dar pro to, aby mohl s druhými mluvit o tom, co je v životě důležité.

Brouček Svatojánek

(Příběh pro děti) Zmáhal ho smutek z pocitu bezcennosti, záviděl ostatním, trápil se - než zjistil, jaký je jeho dar, že má něco, co nikdo jiný. - Až když začal žít, jak měl, najednou byl spokojený a vděčný.


Číslo na ukázku
Domů


Ethos: 2005/4