menu
menu

Čtení pro rodinu


 O co nám jde?
 Bible mluví
 Já
 Lidé kolem nás
 Rodina
 Aktuální dění
 Křesťanství
 Pro děti


------

Citát z Bible:

V tom se ukázala Boží láska k nám, že Bůh poslal na svět svého jediného Syna, abychom skrze něho měli život.

1J 4,9 E
(Další citáty)

------

Ethos 2009/4

Politicky korektní − jsme nebo nejsme, na to nám odpoví článek v úvodníku.

Stvoření. „Kdejaký hlupák umí rozšlápnout brouka. Ale ani všichni profesoři světa ho nedokážou sestrojit", dočtete se na straně 3.

Evoluce zůstává bez důkazů. Pět nejdůležitějších argumentů proti makroevoluci

Pane Darvine, chtěla bych se zeptat... Jak vznikají nové stavební prvky v chromozómech? Kdo je plánuje − zajímá autorku článku na 5 straně.

Tvořil Bůh pomocí evoluce? kdyby byla evoluční teorie pravdivá, Bůh by například už od začátku chtěl, aby se živočichové navzájem požírali.

Zpět do budoucnosti. Naše planeta je krásná, ale přesto Bůh slibuje novou zemi. Ta bude tak krásná, že člověk na všechno dosavadní zapomene. Pusťte se také na chvilku v myšlenkách na cestu kolem světa..

Pokoj i v trápení. Trend pojmu „wellness“ nám našeptává, že spokojenost souvisí s vnějšími okolnostmi, ale pravý pokoj je možný i v trápení. To svědčuje celý oblak svědků v minulosti i dnes.

Bůh slyší. „Bože, jestli existuješ, tak se mi dnes v noci ukaž.".

Světlo světa Dostáváme se do pasti, když si myslíme, že dokážeme napodobovat Ježíšovy skutky, abychom se tak stali ve společnosti světlem.

Odpuštění je pro druhé...Jako správná silná žena se dá pod sprchou do pořádku, kruhy pod očima zamaskuje korektorem, na bledé tváře nanese pudr a růž a spěchá do práce...Před rokem byla na interrupci.

Hedvábná srst a sametové tlapky − s drápy a zuby. Jak je možné, že moje sametové, skoro plyšové, zvířátko dokáže být najednou tak brutální?

„Přežila jsem svou interrupci" Lidé chtěli, aby toto dítě umřelo. Ale ono přežilo..jak se to stalo, se vám Gianna sama odpoví ve svém článku.

Řekli o odpuštění „Odpuštění je klíč k jednání a ke svobodě.“ Hannah Arendtová

Nenechávejte mě samotnou! Počet sebevražd starých lidí stoupá. Jakou odpovědnost nese Ježíšova církev vůči lidem, kteří mají před sebou poslední úsek života?

Očima lásky Když se na druhého podíváme očima lásky, dostane nový lesk.

Nikdo mě nemá rád. Čtení pro děti.

Můj vnuku! Jak babička vnímá a přijímá narození vnoučka.


 
-------------    <= Dále číst =>   O co nám jde?