Ethos - Domovská stránka


Křesťanské čtení pro celou rodinu

menu
 

 Bible mluví
 ... ale
 Ocenění pro nenápadné
 Co máš napsané na čele?
 Jsem jiný, než si myslím?
 Ty nejodolnější nalákáme jinak
 Větší a lepší!
 Vzpomeň si na mě
 Byl jsem mrtvý!
 Respektujeme autority?
 Jsi král! - Opravdu?
 Nemám čas
 Odvážní, ale prázdní
 Jak nás Ježíš ovlivňuje?
 Netěkej a naslouchej
 Co všechno potřebujete
 Povědomí o Bohu se vytrácelo postupně a nenápadně
 Má vaše vytrvalost cíl?
 Chyby při mluvení
 Trpět „pro Krista“
 Mám všeho dost, tak co?
 Hlavně abych dělal, co dělat mám
 Kam se díváš?
 Zátěž nevadí, ale zdržuje
 Musí svědek víry věřit
 Ne jako ve starověku
 Jsi dobrý, ale to nestačí
 Když to začíná se slzami...
 Získat kvalifikaci pro život
 Jak dělat dobré věci
 Když píšu, tak myslím
 Jak můžeme být ozdobou?
 Ohrožují naši pohodu
 Nakolik jste zbožní
 Iniciátor nebo jen napodobovatel
 Z čeho čerpáte sílu?
 Do jaké budoucnosti investovat svůj život?
 Jako hráz proti zlu
 Kdo se tě zastane?
 Jaká je tvoje víra?
 To je normálka, ne?
 A... jak dobře ho znáte?
 Všední život a velké věci
 Spurgeon a Moody
 Umíte být spolu
 Dobře si rozumět
 Láska jako samozřejmost
 Mezilidské vztahy
 Sexualita
 Manželství
 Ženy
 Chlapi
 Výchova
 Zdraví
 Aktuální dění
 Život a hodnoty
 Duchovní život
 Pro děti


------

Citát z Bible:

Když jsme tedy ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána Ježíše Krista.

Ř 5,1 E
(Další citáty)

------


Máte už všechno, co potřebujete?

Všecko, čeho je třeba k zbožnému životu, darovala nám jeho božská moc, když jsme poznali toho, který nás povolal vlastní slávou a mocnými činy. Tím nám daroval vzácná a převeliká zaslíbení, abyste se tak stali účastnými božské přirozenosti a unikli zhoubě, do níž svět žene jeho zvrácená touha. 2Pt 1,3-4

Potkávám lidi, i křesťany, na kterých je vidět nespokojenost, pořád něco hledají, chtějí něco víc, něco lepšího. A přitom si neuvědomují, že na dosah ruky mají všechno, co k životu potřebují.

Můžete říct, že máte všechno, co potřebujete? Dokážete žít spokojeně, bez toho, abyste pořád něco sháněli, po něčem dychtili nebo si na něco stěžovali?

Bůh nás uklidňuje, že nám dal všechno, co k životu potřebujeme, nemusíme být nervózní, nemusíme stále pobíhat v obavě, abychom něco nepropásli. Dal nám i čas, dává nám klid, abychom se neznepokojovali tím, že možná něco nestihneme, nemusíme se trápit, co by bylo, kdybych nestihl ten vlak, kdybych nesehnal tu knížku, kdyby se dcera nedostala na školu...

Vědomí, že Bůh je dobrý, že nám dal všechno, co potřebuji, je zdrojem úžasného klidu. Vlastně nic už nemusím! Všechno jen "můžu".

Jak to dostat

Možná vás zajímá, jak to "všechno" dostat. Jednoduše: "Skrze poznání toho, který nás povolal svou slávou a mocí." Stačí poznat nebo lépe poznávat Krista − třeba tím, že mu důvěřujeme a že jsme spolu s ním. Je to úplně stejné, jako když chceme poznat člověka. Kluk pozná děvče tím, že si s ní bude povídat, že jí bude věřit − a pozná, jak reaguje, jaká je. Někdy se stane, že se v někom zklameme. Zkuste to však s Pánem Ježíšem Kristem. Chcete jeho odpovědi? Jsou v Bibli, například v tom, že nám dal všechno, co potřebujeme...

Co nás na něm přitahuje?

Bible však říká ještě něco víc. Všechno dostáváme tím, že poznáváme Krista. Dobrá. Dále Bible říká, že Kristus nás povolal svou slávou a mocí. Možná jsme to při prvním setkání s Kristem nepostřehli. On má slávu, která přitahuje, která povolává. Stejně tak přitahuje jeho moc. Zde "moc" může znamenat také mocné činy, nebo ctnosti. Tím vším přitahuje! Zkusme to srovnat s tím, co nás přitahuje na lidech! Jejich sláva? Ctnosti?

Text však jde ještě dále: Bůh nám daroval zaslíbení a jeho sliby platí! Takže nejen máme všechno, co potřebujeme, Bůh nám slibuje ještě daleko víc. Můžeme na sobě mít božskou přirozenost a také ji vyzařovat. Jeho sliby mají ohromný cíl: božskou přirozenost, mít něco z toho, jaký je Bůh. Tedy to, jaký má charakter, jak je čistý, ale i mocný, spokojený a nesužuje ho trápení, které pramení z hříchu.

Nedávno mi kamarád povídal o své práci poradce nezaměstnaným a zadluženým lidem. Popisoval životní osudy těchto lidí s tím, že naprostá většina z nich se do této situace dostala tím, co Bible označuje jako hřích − trocha nepoctivosti, nemoudrá půjčka, opilost, zaspal do práce... a pak se v tom veze řadu let. − Neříkám, že křesťan se do podobné situace nemůže dostat, ale jestliže nám záleží na božské přirozenosti, ta nás chrání před "zhoubou, do níž svět žene jeho zvrácená touha" (2. Petrova 1,4).

Dokážeme ocenit, že si nás Kristus podmanil svou slávou a mocí? Že nám dal všechno, co potřebujeme? Že nás ušetřil toho, abychom se trápili marností a zkázou, která je kolem nás? Jak bude náš život vypadat, když si to budeme pamatovat?

-------------

Poznej skutečného Ježíše

John Blanchard
Poznej skutečného Ježíše
Didasko, běžná cena 175 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 168 Kč

ks

Všecko, čeho je třeba k zbožnému životu, darovala nám jeho božská moc, když jsme poznali toho, který nás povolal vlastní slávou a mocnými činy.

Tím nám daroval vzácná a převeliká zaslíbení, abyste se tak stali účastnými božské přirozenosti a unikli zhoubě, do níž svět žene jeho zvrácená touha.

2. Petrova 1,3-4