Čtení Bible obnoví váš život

Tisk na papír
menu
 


------

Citát z Bible:

Otevři mi oči, ať mám na zřeteli divy ze Zákona tvého.

Ž 119,18 E
(Další citáty)

------
éčko - logo Ethosu

Zajímavé články


Do nového kroku
Máme nejistotu, obáváme se, jaké to bude? Pokud nejdeme proti svědomí, udělejme první krok a Bůh se vyjádří.

A co on?
Trápí nás, že ten druhý je lepší, má víc, má lepší podmínky? Zaměř se na to, co máš a naplno toho využij.

C. Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

D. Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

------

Doporučujeme

Máte už všechno, co potřebujete?

Všecko, čeho je třeba k zbožnému životu, darovala nám jeho božská moc, když jsme poznali toho, který nás povolal vlastní slávou a mocnými činy. Tím nám daroval vzácná a převeliká zaslíbení, abyste se tak stali účastnými božské přirozenosti a unikli zhoubě, do níž svět žene jeho zvrácená touha. 2Pt 1,3-4

Potkávám lidi, i křesťany, na kterých je vidět nespokojenost, pořád něco hledají, chtějí něco víc, něco lepšího. A přitom si neuvědomují, že na dosah ruky mají všechno, co k životu potřebují.

Můžete říct, že máte všechno, co potřebujete? Dokážete žít spokojeně, bez toho, abyste pořád něco sháněli, po něčem dychtili nebo si na něco stěžovali?

Bůh nás uklidňuje, že nám dal všechno, co k životu potřebujeme, nemusíme být nervózní, nemusíme stále pobíhat v obavě, abychom něco nepropásli. Dal nám i čas, dává nám klid, abychom se neznepokojovali tím, že možná něco nestihneme, nemusíme se trápit, co by bylo, kdybych nestihl ten vlak, kdybych nesehnal tu knížku, kdyby se dcera nedostala na školu...

Vědomí, že Bůh je dobrý, že nám dal všechno, co potřebuji, je zdrojem úžasného klidu. Vlastně nic už nemusím! Všechno jen „můžu“.

Jak to dostat

Možná vás zajímá, jak to „všechno“ dostat. Jednoduše: „Skrze poznání toho, který nás povolal svou slávou a mocí.“ Stačí poznat nebo lépe poznávat Krista − třeba tím, že mu důvěřujeme a že jsme spolu s ním. Je to úplně stejné, jako když chceme poznat člověka. Kluk pozná děvče tím, že si s ní bude povídat, že jí bude věřit − a pozná, jak reaguje, jaká je. Někdy se stane, že se v někom zklameme. Zkuste to však s Pánem Ježíšem Kristem. Chcete jeho odpovědi? Jsou v Bibli, například v tom, že nám dal všechno, co potřebujeme...

Co nás na něm přitahuje?

Bible však říká ještě něco víc. Všechno dostáváme tím, že poznáváme Krista. Dobrá. Dále Bible říká, že Kristus nás povolal svou slávou a mocí. Možná jsme to při prvním setkání s Kristem nepostřehli. On má slávu, která přitahuje, která povolává. Stejně tak přitahuje jeho moc. Zde „moc“ může znamenat také mocné činy, nebo ctnosti. Tím vším přitahuje! Zkusme to srovnat s tím, co nás přitahuje na lidech! Jejich sláva? Ctnosti?

Text však jde ještě dále: Bůh nám daroval zaslíbení a jeho sliby platí! Takže nejen máme všechno, co potřebujeme, Bůh nám slibuje ještě daleko víc. Můžeme na sobě mít božskou přirozenost a také ji vyzařovat. Jeho sliby mají ohromný cíl: božskou přirozenost, mít něco z toho, jaký je Bůh. Tedy to, jaký má charakter, jak je čistý, ale i mocný, spokojený a nesužuje ho trápení, které pramení z hříchu.

Nedávno mi kamarád povídal o své práci poradce nezaměstnaným a zadluženým lidem. Popisoval životní osudy těchto lidí s tím, že naprostá většina z nich se do této situace dostala tím, co Bible označuje jako hřích − trocha nepoctivosti, nemoudrá půjčka, opilost, zaspal do práce... a pak se v tom veze řadu let. − Neříkám, že křesťan se do podobné situace nemůže dostat, ale jestliže nám záleží na božské přirozenosti, ta nás chrání před „zhoubou, do níž svět žene jeho zvrácená touha“ (2. Petrova 1,4).

Dokážeme ocenit, že si nás Kristus podmanil svou slávou a mocí? Že nám dal všechno, co potřebujeme? Že nás ušetřil toho, abychom se trápili marností a zkázou, která je kolem nás? Jak bude náš život vypadat, když si to budeme pamatovat?

Jan Vopalecký, duben 2018

Podobný článek: Co vám nikdo nevezme!


Hodnocení článku:
 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Není na něm nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.
-------------

  Napište svůj názor.

www.ethos.cz/dal-nam-vse-co-potrebujeme.php
Poznej skutečného Ježíše

John Blanchard
Poznej skutečného Ježíše
Didasko, běžná cena 175 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 168 Kč

ks

Všecko, čeho je třeba k zbožnému životu, darovala nám jeho božská moc, když jsme poznali toho, který nás povolal vlastní slávou a mocnými činy.

Tím nám daroval vzácná a převeliká zaslíbení, abyste se tak stali účastnými božské přirozenosti a unikli zhoubě, do níž svět žene jeho zvrácená touha.

2. Petrova 1,3-4