Citát z Bible:
"...I poznáš, že já jsem Hospodin, že se nezklamou ti, kdo skládají svou naději ve mne."
Iz 49,23 E
(Další citáty)
Doporučujeme články
Muž mezi dvěma ženami
Snacha a tchyně . .
Výchova a fyzické tresty
Fyzické tresty nezakázat! Ta možnost tu má zůstat. Když dítě ví, že je milované, trest rukou mu neublíží. Seřezat dítě, výprask
Dítě nechce chodit do školy − bojí se
Proč se děti bojí školy? Co s tím mohou udělat rodiče, co škola? Komunikace školy a rodičů.
Žena jako bohyně
Žena může být skvělá jako bohyně, ale muže nenaplní. To muž má naplňovat ženu − ale kde na to brát lásku, sílu, obsah?
Manželská nevěra − existuje ještě šance?
Manželská nevěra neznamená rozvod, bolí to, ale máme východisko.
Děti chodí pomalu a u všeho se zdržují
Procházky s dětmi jsou fantastické! Kde jinde si s nimi tak dobře povykládáte? I když to všechno dlouho trvá... A často to je poučením i pro mě.
Ceremoniál udělení filmových cen Bafta, který každoročně předchází velkou oskarovou událost, slavil v dubnu 2017 historický mezník. Poprvé se neudílely ceny nejlepší herec a nejlepší herečka − byly nahrazeny genderově neutrálními oceněními. Tento průlom se mohutně oslavoval šampaňským.
Publikum oslavovalo odvážné hrdiny boje proti diskriminaci, kteří chodili po červených kobercích, mezi jinými také britskou herečku Emmu Watsonovou, která se proslavila svou rolí v Harry Potterovi. Stala se šťastnou vítězkou prvního „genderu zbaveného“ ocenění a při svém poděkování se nezdráhala dát najevo své nadšení, že likvidace mužství a ženství ve filmovém světě slaví svůj úspěch.
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!
Dokonce i pro britského reportéra Pierse morgana, který je známý svými militantně liberálními názory, byla tato prezentace příliš. V cynickém komentáři v deníku Daily Mail ze dne 9.5.2017 se ptá, proč neutralizovaná herečka vystavuje své ne právě genderově neutrální vnady na odiv v krátkých blyštivých šatech tenkých jako vánek − spíš bychom čekali neutrální pytlovinový kostým, který by byl vhodný pro muže, ženy i všechno mezi tím.
Zkoušel si představit celosvětové pobouření feministek v případě, že by nějaký muž získal genderově neutrální ocenění, nebo že by na olympijských hrách všechny medaile díky své fyzické převaze vyzobali muži. Nemluvě o scénách, které by se odehrávaly na smíšených toaletách, když by se opilí, násilničtí chlapi spontánně rozhodli, že se právě dnes cítí jako ženy.
Krize identity ve společnosti, která stále rychleji hází klasické židovsko-křesťanské hodnoty přes palubu, nabývá groteskních rozměrů. Tyto trendy se jako o závod projevují v umění perverze. Nastupuje tak zvaná „objektová sexualita“. Pokud tě zklamal tvůj partner, není problém, vdáš se za místní nádraží, nebo za strom, nebo za sebe sama (sologamie).
Jeden akademik v USA má za to, že objevil novou variantu sexuální identity. Tvrdí, že ve svém podvědomí našel identitu hrocha a pojmy „bisexuální“, „transsexuální“ rozšiřuje o „tranimální“ identitu (kombinace člověka a zvířete). Dlouhodobé dopady těchto směrů na společnost, které se už tak zbavují jakýchkoli norem, budou zničující. Lidství se rozkládá a hroutí se do podoby bezedného narcismu.
Takový vývoj není nic nového. Mají pouze jinou slupku. Starověká města Sodoma a Gomora byla synonemem morální bezuzdnosti. Už o době Soudců v Izraeli čteme, že „každý dělal, co považoval za správné“ (Soudců 17,6). Dnes je rozdíl jen v rychlosti, s jakou se tradiční hodnoty rozkládají, čemuž napomáhá globální mediální komunikace.
S tím kontrastuje Boží program. Je popsán už v prvních knihách Bible, a to jednoduše, srozumitelně, jednoznačně a nadčasově: „Stvořil je jako muže a ženu“ (1. Mojžíšova 1,27).
Jako by Bůh už tehdy měl na mysli budoucnost, kdy se v opojení šílenosti budou zpochybňovat nezvratná vědecká fakta. Už Adama ďábel přemlouval, že člověk se může svobodně rozvíjet, pouze pokud není vázán nějakými pravidly. Tato lež žije dodnes. Boží řád znamená naopak svobodu, ne omezení. Když se držíme pravidel, tak svou osobnost neztrácíme, ale získáváme. Vakuum bez hodnot je místo, kde se rozkládá identita člověka. Zato pod Boží režií rozkvétá.
Období rozkvětu v Bibli i v dějinách církve nastávala vždy tehdy, když se lidé vraceli k Božímu slovu, ne když se od něho odvraceli.
Hospodinova ustanovení ... dávají očím světlo (Žalm 19,9).
Nicola Vollkommerová,
se svolením převzato ze švýcarského časopisu Ethos 2018/7, str. 12
Překlad a mezititulky: www.ethos.cz
Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!
Hospodinova přikázání jsou přímá, obšťastňují srdce. Hospodinův příkaz je vytříbený, dává očím světlo.
Žalm 19,9