Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

V těch dnech neměli v Izraeli krále. Každý dělal, co uznal za správné.

Sd 21,25 E
(Další citáty)
Nejlepší články


Manželská nevěra − existuje ještě šance?

Manželská nevěra neznamená rozvod, bolí to, ale máme východisko.


Výchova a fyzické tresty

Fyzické tresty nezakázat! Ale ta možnost by měla vždy zůstat. Když dítě ví, že je milované, fyzický trest mu neublíží


Co je hřích a jak se ho zbavit?

Tři nejčastější způsoby, jak se lidé snaží hříchu zbavit, jsou člověka spíš stahují níž a níž, Co tedy člověka osvobozuje?


Kdyby žena věděla, co muž prožívá

Muž potřebuje, aby mu žena projevovala úctu, tak si ho udrží! Žena potřebuje mužovu lásku − a opravdová láska je oběť!


Dítě nechce chodit do školy − bojí se

Proč se děti bojí školy? Co s tím mohou udělat rodiče, co škola? Komunikace školy a rodičů.


Žena jako bohyně?

Žena může být skvělá jako bohyně, ale muže nenaplní. To muž má naplňovat ženu − ale kde na to brát lásku, sílu, obsah?


Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za

Inspirováno:

Pojetí genderu, které uzdravuje

Ceremoniál udělení filmových cen Bafta, který každoročně předchází velkou oskarovou událost, slavil v dubnu 2017 historický mezník. Poprvé se neudílely ceny nejlepší herec a nejlepší herečka − byly nahrazeny genderově neutrálními oceněními. Tento průlom se mohutně oslavoval šampaňským.

Publikum oslavovalo odvážné hrdiny boje proti diskriminaci, kteří chodili po červených kobercích, mezi jinými také britskou herečku Emmu Watsonovou, která se proslavila svou rolí v Harry Potterovi. Stala se šťastnou vítězkou prvního „genderu zbaveného“ ocenění a při svém poděkování se nezdráhala dát najevo své nadšení, že likvidace mužství a ženství ve filmovém světě slaví svůj úspěch.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Moderní podobenství

Morris Venden
Moderní podobenství
Advent Orion, běžná cena 198 Kč
Naše sleva: 4 Kč
Vaše cena: 194 Kč

ks

Dokonce i pro britského reportéra Pierse morgana, který je známý svými militantně liberálními názory, byla tato prezentace příliš. V cynickém komentáři v deníku Daily Mail ze dne 9.5.2017 se ptá, proč neutralizovaná herečka vystavuje své ne právě genderově neutrální vnady na odiv v krátkých blyštivých šatech tenkých jako vánek − spíš bychom čekali neutrální pytlovinový kostým, který by byl vhodný pro muže, ženy i všechno mezi tím.

Zkoušel si představit celosvětové pobouření feministek v případě, že by nějaký muž získal genderově neutrální ocenění, nebo že by na olympijských hrách všechny medaile díky své fyzické převaze vyzobali muži. Nemluvě o scénách, které by se odehrávaly na smíšených toaletách, když by se opilí, násilničtí chlapi spontánně rozhodli, že se právě dnes cítí jako ženy.

Krize identity ve společnosti, která stále rychleji hází klasické židovsko-křesťanské hodnoty přes palubu, nabývá groteskních rozměrů. Tyto trendy se jako o závod projevují v umění perverze. Nastupuje tak zvaná „objektová sexualita“. Pokud tě zklamal tvůj partner, není problém, vdáš se za místní nádraží, nebo za strom, nebo za sebe sama (sologamie).

Jeden akademik v USA má za to, že objevil novou variantu sexuální identity. Tvrdí, že ve svém podvědomí našel identitu hrocha a pojmy „bisexuální“, „transsexuální“ rozšiřuje o „tranimální“ identitu (kombinace člověka a zvířete). Dlouhodobé dopady těchto směrů na společnost, které se už tak zbavují jakýchkoli norem, budou zničující. Lidství se rozkládá a hroutí se do podoby bezedného narcismu.

Nic nového

Takový vývoj není nic nového. Mají pouze jinou slupku. Starověká města Sodoma a Gomora byla synonemem morální bezuzdnosti. Už o době Soudců v Izraeli čteme, že „každý dělal, co považoval za správné“ (Soudců 17,6). Dnes je rozdíl jen v rychlosti, s jakou se tradiční hodnoty rozkládají, čemuž napomáhá globální mediální komunikace.

Co máme teda dělat?

S tím kontrastuje Boží program. Je popsán už v prvních knihách Bible, a to jednoduše, srozumitelně, jednoznačně a nadčasově: „Stvořil je jako muže a ženu“ (1. Mojžíšova 1,27).

Jako by Bůh už tehdy měl na mysli budoucnost, kdy se v opojení šílenosti budou zpochybňovat nezvratná vědecká fakta. Už Adama ďábel přemlouval, že člověk se může svobodně rozvíjet, pouze pokud není vázán nějakými pravidly. Tato lež žije dodnes. Boží řád znamená naopak svobodu, ne omezení. Když se držíme pravidel, tak svou osobnost neztrácíme, ale získáváme. Vakuum bez hodnot je místo, kde se rozkládá identita člověka. Zato pod Boží režií rozkvétá.

Období rozkvětu v Bibli i v dějinách církve nastávala vždy tehdy, když se lidé vraceli k Božímu slovu, ne když se od něho odvraceli.

Hospodinova ustanovení ... dávají očím světlo (Žalm 19,9).

Nicola Vollkommerová,
se svolením převzato ze švýcarského časopisu Ethos 2018/7, str. 12
Překlad a mezititulky: www.ethos.cz

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač
 

Doporučujeme:

Otevřené dveře

Kolektivní monografie biblistů z Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Šest členů Katedry biblistiky ...

Otevřené dveře
 

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Moderní podobenství

Morris Venden
Moderní podobenství
Advent Orion, běžná cena 198 Kč
Naše sleva: 4 Kč
Vaše cena: 194 Kč

ks

Hospodinova přikázání jsou přímá, obšťastňují srdce. Hospodinův příkaz je vytříbený, dává očím světlo.

Žalm 19,9


ks