Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

Henoch věřil, a proto nespatřil smrt, ale Bůh ho vzal k sobě. Nebyl nalezen, protože ho Bůh přijal. Ještě než ho přijal, dostalo se Henochovi svědectví, že v něm Bůh našel zalíbení.

Źd 11,5 E
(Další citáty)

Oddělovač
éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za


Inspirováno:

Vlastník, nebo správce

Nejsme vlastníci. Nic na světě není naše, všechno patří Bohu. I když nám Bůh dopřává mít pocit, že něco vlastníme, bylo nám to jen svěřeno a jsme správci.

Neplatí to jen o majetku, ale také o schopnostech, vědomostech a dokonce i o zdraví. Vždy to má dvě stránky.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Effective Evangelistic Churches

Tom Rainer
Effective Evangelistic Churches
Broadman&Holman, 40.00 Kč

ks

1. Pokud máme hodně, tedy byly nám svěřeny schopnosti, možnosti, zdraví, pak bychom měli zůstat skromní, uvědomovat si, že nám to bylo pouze propůjčeno se záměrem, abychom tím získávali další a větší hodnoty pro Boha a pro věčnost.

2. Když se nám naopak zdá, že máme málo (majetku, schopností, zdraví...), nemusíme si vyčítat, nemusíme naříkat, protože se můžeme obracet na vlastníka. On ví, proč komu kolik svěřil. Chce, abychom všeho využívali a nenechávali nic nevyužité, i když máme málo. (viz příběh o hřivnách Lukáš 19). Je to jeho zodpovědnost, jestli nám dal deset hřiven nebo jen jednu.

Dnes je v trendu ještě pronájem. Já si něco pronajmu, budu to používat, trochu opotřebovávat, musím se k tomu chovat slušně, ale nemusím se starat jako vlastník nebo správce. Hlavně, abych za to zaplatil. A tady nevím, jestli jsme schopni si od Boha něco pronajímat. Vždyť nic nemáme. Všechno nám Bůh buď dává, nebo svěřuje jako správcům. Z čeho bych to tedy platil? A nájemníka, který neplatí, vlastník vyhodí. To nás drží trochu v pokoře. Nemáme na to, abychom zaplatili nájem, a tak jsme závislí na tom, jestli nám Bůh něco dáruje nebo svěří do správy.

Najednou se mění pohled na naši zodpovědnost. Ne že si s tím vším můžeme dělat, co chceme. Není to naše, jsme správci a budeme skládat účty z toho, jak jsme se svěřenými věcmi (schopnostmi, zdravím) zacházeli. Jak Bohu vysvětlíme své hospodaření se svěřeným majetkem, schopnostmi, zdravím. Vytěžili jsme maximum?

Jan Vopalecký, leden 2020

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls. (1)
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního. (1)
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač
 

  Doporučujeme:

The Believer's School of Prayer

AntikvariátYou know prayer is important, somehow... You believe God answers prayers, sometimes... You want to be m ...

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Effective Evangelistic Churches

Tom Rainer
Effective Evangelistic Churches
Broadman&Holman, 40.00 Kč

ks

Nejsme vlastníci, nemůžeme si svěřeným dělat, co chceme, ale máme z toho získat co nejvíc − peněz, času, zdraví, schopnosti, vědomostí...