Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 Citát z Bible:

Přistupujme před Boha s opravdovým srdcem a v plné jistotě víry, se srdcem očištěným od zlého svědomí a s tělem obmytým čistou vodou.

Žd 10,22 E
(Další citáty)


éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

Doporučujeme


Modlete se zaKoronavirus přišel tak rychle! Využijte toho!

video


Měl jsem plno naplánovaných akcí, setkání. A byl bych plánoval další, ale říkal jsem si, že to ještě počká, že si to rozložím na delší dobu. A pak najednou…

Slyšel jsem sice, že kdesi v Číně, později v Itálii se šíří jakýsi virus – ale to bylo daleko.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Zničení člověka

Lewis, C. S.
Zničení člověka
Návrat domů, běžná cena 150 Kč
Naše sleva: 4 Kč
Vaše cena: 146 Kč

ks

A najednou to bylo v Česku a najednou během několika dnů přišla omezení a ani jsme všechna ta plánovaná setkání nestihali rušit. Nebo tedy potvrzovat, že jsou zrušená. Prostě jsem toho plno nestihl.

Teď sedíme doma, raději nevystrkujeme nos ze dveří. Když někoho potkáme, tak ho nezdravíme, obloukem obcházíme, možná bychom ho nepoznali, ani kdybychom ho znali, jak je zahalený…

Fňukáme, že nikam nemůžeme, a musíme být doma. Ale co to vzít jako nečekanou příležitost! Už jenom ta časová kapacita, kterou díky karanténě máme. I doma se dá udělat věcí! Pouklízet, přečíst knížky, co mám naskládané na stolku, vytřídit staré doklady... Nenechejte si ten zvláštně volný čas protéct mezi prsty, ale efektivně ho využijte. I kdyby jen odpočinkem.

Štve vás ta karanténa? Podívejte se na to naopak a využijte tento čas navíc. Karanténa rychle uteče! Co když virus pomine stejně rychle jako začal. Předtím jsem si říkal, že nemusím spěchat, klidně to či ono můžu odsunout. A ejhle, naprosto nečekaně, rychle, rychleji jsem čekal, jsem najednou od všech lidí odstřižený. Některé věci prostě už nestihnu, je možné že se několik měsíců nesejdeme.

Když se dívám na mory do Bible, vidím, že trvaly většinou jen krátce, a to proto, že je Bůh zázračně zastavil, prostě jaksi ustřihl. (4. Mojžíšova 25,1-10; ohniví hadi − 4. Mojžíšova 21,6-9; Davidovo sčítání lidu − 2. Samuelova 24). I španělská chřipka přestala relativně najednou.

Tak si dokonce říkám, jestli to všechno stihnu. Co když virus vymře rychleji, než přišel, karanténu zruší a zase přijde normální život. To bude sice fajn – už se na to moc těším, ale musím si pospíšit, abych během karantény stihl něco udělal, aby to nebyl jen zabitý čas.

Doba se může rychle změnit – teď už nemluvím jen o koronaviru − ale my najednou možná nebudeme moct dělat to, co jsme mohli dodnes. Nečekaná změna může přijít velmi rychle. A nemusí to být ani politické nebo protikřesťanské tažení.

Ale dnes ještě řadu věcí dělat můžeme – využijme toho! Kolem nás je apokalyptické prostředí – do toho šířit naději! Jak? Čtěme více Bibli. Jen tak, aby nám Bůh mohl říct to, co chce. Však on řekne. A pak o tom mluvme nebo to nějak sdílejme.

Jan Vopalecký, březen 2020

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Zničení člověka

Lewis, C. S.
Zničení člověka
Návrat domů, běžná cena 150 Kč
Naše sleva: 4 Kč
Vaše cena: 146 Kč

ks

Když se dívám na mory do Bible, vidím, že trvaly většinou jen krátce, a to proto, že je Bůh zázračně zastavil, prostě ostřihl.