Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

A proto neklesáme na mysli: i když navenek hyneme, vnitřně se den ze dne obnovujeme.

2K 4,16 E
(Další citáty)

Oddělovač
éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za


Inspirováno:

Vezměte si

Když vám někdo řekne: „Vezměte si!“, hned se pozorně díváte, co vám to nabízí. Dnes jsme už tak přesyceni reklamou a nejrůznějšími nabídkami, že skoro bezmyšlenkovitě říkáme: „Děkuji, nechci.“ Výjimku tvoří možná kamarádi, známí nebo lidi z rodiny. Přesto existují věci, které jsou pořád vzácností. Ty nám ale nikdo většinou nikdo nenabízí zadarmo.

V Bibli jsem v jednom dopise pro věřící lidi našel kousek textu, kde se slova vezměte si objevují hned třikrát po sobě. Je to v souvislosti s výzbrojí křesťana, rozuměj duchovní výzbrojí (Efezským 6,11-18), kam patří pravda, záchrana, víra, Bible a podobně. Bůh ví, že křesťané to nikdy nemají snadné. Řekl bych, že zvlášť dnes žijeme v těžké době a potřebujeme duchovní výzbroj. Říká nám: „Vezměte si...“ − 1. celou duchovní výzbroj, 2. štít víry a 3. přilbu záchrany. A nevysvětluje, kde to máme vzít, považuje za samozřejmost, že to máme někde na zemi nebo ve skříni, prostě po ruce.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Směr je jasný!

Jan Vopalecký
Směr je jasný!
Ethos, běžná cena 99 Kč
Naše sleva: 15 Kč
Vaše cena: 84 Kč

ks

A opravdu. Pravda, spravedlnost, připravenost říct evangelium, víra, spasení, Boží slovo a modlitba jsou pro křesťana samozřejmostí. Možná si to ani neuvědomujeme. A pokud nejsou, pak je třeba se podívat hlouběji na naši identitu: Jsem opravdu křesťan? (2. Petrův 1,9)

Nemáme, nebo nebereme?

My lidé máme tendenci často fňukat, co všechno nemáme. Tady mě zaujalo, že hlavní problém možná není v tom, že nemáme, ale nebereme. Máme na dosah tolik věcí, příležitostí, které bychom okamžitě mohli vzít, ale musí přijít někdo, kdo nám řekne: „Vezmi si tohle, tohle...“

Tato myšlenka může změnit náš život postoj. Přestaneme si stěžovat, co všechno nemáme, ale otevřeme oči, rozhlédneme se, abychom viděli, a budeme brát a využívat spoustu věcí, které máme, které jsou pro nás příležitostí.

Bůh nám dává jednotlivé zbraně a výbavu, víru, čas, zdraví, můžeme číst Bibli, v situaci s koronavirem vidím jako obrovský potenciál v tom, že můžeme s lidmi komunikovat telefonem, na internetu, čerpat od druhých a dávat druhým, povzbuzovat je... Hodnotou, kterou jsme zatím možná nedoceňovali pro někoho může být zahrádka, okruh známých, řidičák, vlastní životní zkušenosti, schopnost vyprávět, vařit, bavit...

Velkým potenciálem může být i váš sbor, zvlášť pokud v něm jsou zastoupeny všechny generace, pokud tam převládá vzájemná úcta a lidi se mezi sebou mají rádi.

Neslyšíte, jak vám Bůh říká: „Vezměte a... využijte ten potenciál, který máte?!“ Když to nevidíte, modlete se, aby vám Bůh otevřel oči, abyste viděli potenciál, abyste ho vzali a dělali to, k čemu vás Bůh volá!

O čem vám osobně říká Bůh: „Vezmi to a používej!“?

Jan Vopalecký, leden 2021

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (1)
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Směr je jasný!

Jan Vopalecký
Směr je jasný!
Ethos, běžná cena 99 Kč
Naše sleva: 15 Kč
Vaše cena: 84 Kč

ks


Ušpiněná sláva

Pete Greig
Ušpiněná sláva
Gimel Rosa, běžná cena 359 Kč
Naše sleva: 39 Kč
Vaše cena: 320 Kč

ks


Svoboda v Kristu

N. T. Anderson, S. Goss
Svoboda v Kristu
KMS, běžná cena 240 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 233 Kč

ks