Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 Citát z Bible:

Ať posílí vaše srdce, abyste byli bezúhonní a svatí před Bohem, naším Otcem, až přijde náš Pán Ježíš se všemi svými svatými.

1Ts 3,13 E
(Další citáty)


éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

Doporučujeme


Modlete se zaČemu se můžeme učit od orla

Náš nejmladší syn Tim ukončil nedávno školu a chce se postavit na vlastní nohy. „Příliš dlouho si už užívá „mamahotelu“, argumentují jeho starší brášci. S tím můžu jen souhlasit. V šestadvaceti by se už určitě měl osamostatnit.

Tim je sice benjamínek, narodil se, když jsme s dalšími dětmi už nepočítali, ale nepředpokládám, že bych měla problémy s jeho odchodem z domu.

Od té doby, co se zná s Betty, jsem přestala být nejdůležitější ženou v jeho životě. Jeho odchod mi přinese výhody: míň prádla, míň nepořádku, čistší sprcha a klid, daleko větší klid. Jeho hlasitá hudba jednak není podle mého gusta a jednak mi ty decibely jdou na nervy.

Zanedlouho si Tim našel vhodný byt a může se začít stěhovat. Potřebuje k tomu nesčetné množství krabic. Co toho jen takový mladý kluk dokázal nahromadit.

Ale co to? Při jeho balení ve mně vystupují na povrch jakési zvláštní, dosud neznámé pocity. Přepadá mě něco jako stesk. Bolestně si uvědomuji: „Je to naše poslední dítě – teď už odchází i on.” Bude u nás ticho. Mám z toho rozporuplné pocity. Střídají se radost i smutek, prostě emocionální průvan. Na jedné straně mě láká klid a úleva, na druhé straně mi bude chybět ta „vřava” a „zmatky”, které patřily k našemu rodinnému životu.

Dostalo se mi do ruky zajímavé čtení o orlovi. Samička staví hnízdo vysoko na skále. Hotové hnízdo je široké až tři metry a až šest metrů hluboké. Peřím, které si vytrhá ze svých prsou, hnízdo vystele. Otec mezitím obstará hračky − tenisové míčky, nápojové kelímky, staré boty a všelijaké třpytivé předměty. Asi dvanáct týdnů si pak mladí orli užívají bezpečí rodičovského hnízda. Potom nastane konec klidu a pohodlí a orlí matka začíná postupně z hnízda vyhazovat peří a potom hračky, které nanosil otec. Ví, že je na čase, aby mláďata opustila hnízdo. Jinak by život nezvládla.

I Timovi nastal čas, aby opustil teplé, pohodlné a bezpečné hnízdo. Začíná něco nového. Moje hlava to ví, ale srdcem jsem ještě jsem nedospěla k tomu, abych mu hnízdo dělala „nepohodlným” a vyhazovala mu „hračky”. Moji nabídku, že mu ještě zpočátku budu prát, rozhodně odmítl. A hned si sám koupil pračku.

celý článek najdete v Ethosu 2010/1

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

 

  Doporučujeme:

Máma a dcera

Citáty, krátké rady mámy pro dceru. Na každé stránce jednoduchá rada, přehledné, výstižné. Například: ...

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Proč děti zlobí a co s tím

Andy Back
Proč děti zlobí a co s tím
Samuel, běžná cena 138 Kč
Naše sleva: 11 Kč
Vaše cena: 127 Kč

ks