Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Chci zázraky


I zázraky z druhé ruky nadchnou

Mám impulsy, že Bůh koná takové obyčejné zázraky. Pár příkladů:

V knize Pastor Hsi jsem četl, jak konfucionistický učenec uvěřil v Krista. Napřed vystudoval, stal se váženou osobností v širokém okolí, ale pak propadl opiu a jeho život ztratil smysl. Potom se setkal s Biblí, a to jeho život radikálně změnilo. Vše probíhalo obyčejně bez nějakých dramat. Postupně se proměňoval jeho vztah k manželce, dětem širší rodině, sousedům − a oni jen žasli, že to jeho „nové učení“ je opravdu dobré. Už se nebál, jeho proměněný život dostal smysl − stal se zázrak a zázrakem byla pak i proměna jeho okolí.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Deprese - vzhlédnout ze tmy /M

E. T. Welch
Deprese - vzhlédnout ze tmy /M
Didasko, běžná cena 299 Kč
Naše sleva: 21 Kč
Vaše cena: 278 Kč

ks

Další kniha, Bratr Ondřej, popisuje epizodu ze života hlavního hrdiny, jak za komunismu pašoval do Rumunska Bible. Napřed měl strach, ale pak ho s vírou překonal a řekl si: „Ať Bůh udělá zázrak!“ − a nechal na sedadle vedle sebe několik Biblí. Výsledek? Tři auta v řadě před ním důkladně kontrolovali, některé i rozebírali, ale od něho si celník jen vzal doklady, opřel se zády o dveře řidiče, takže nic v autě neviděl, všechno orazítkoval a pustil ho dál. Ondřej ve zpětném zrcátku jen viděl, že auto za ním má zase otevřenou kapotu motoru…

Současně s tím čtu biblický zázrak s Danielem, kterému lvi neublížili, zato jeho nepřátele sežrali ještě než dopadli na zem.

Já a moje zázraky

Pane Bože, já bych taky chtěl takové zázraky. Ale když se chvilku zamyslím, tak je kolem sebe taky vidím. Jeden z nich je moc osobní, nebudu ho popisovat, další je sice taky osobní, vypadá jako banalita, ale pro mě to mělo cenu zázraku:

Chtěl jsem sekat trávu na zahradě. Startuji sekačku a nic. Zkusil jsem to snad desetkrát a nic. Vím, že platí: Když něco opakuješ desetkrát a má to nějaký důsledek, nemůžeš počítat, že po jedenácté to bude mít jiný důsledek. Tak jsem si řekl: Ale co když se mezi desátým a jedenáctým pokusem pomodlím? Bude to jiné? Tak jsem Pánu Bohu zopakoval tohle pravidlo, pomodlil se a šel k sekačce, abych to zkusil po jedenácté. − Všiml jsem si, že tam je nějaká páčka − dal jsem ji do jiné polohy − a ejhle, sekačka naskočila.

Pane, prosím o další zázraky. Tak rád bych, aby bylo kolem mě víc lidí, kteří uvěří v Ježíše, jejich život se radikálně promění a dostane smysl, rád bych, aby se měnily i životy křesťanů kolem mě, aby zdravě chápali a vysvětlovali Bibli, aby se přestali bát a aby sbory mohly přirozeně, zdravě růst. A dej prosím, abych mohl být u toho! A přitom nemusel křečovitě dělat něco, co mi není vlastní, ale abychom já a další lidé jednoduše využívali tvé dary.

Jaké zkušenosti se zázraky máte vy?

Jan Vopalecký, květen 2024

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Deprese - vzhlédnout ze tmy /M

E. T. Welch
Deprese - vzhlédnout ze tmy /M
Didasko, běžná cena 299 Kč
Naše sleva: 21 Kč
Vaše cena: 278 Kč

ks


Zlomit pouta strachu

Kay Arthurová
Zlomit pouta strachu
KMS, běžná cena 159 Kč
Naše sleva: 3 Kč
Vaše cena: 156 Kč

ks


Zklamán Bohem

Yancey, Philip
Zklamán Bohem
Návrat, běžná cena 245 Kč
Naše sleva: 5 Kč
Vaše cena: 240 Kč

ks