Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Co je hřích a jak se ho zbavit?

Co všechno je hřích?

No, skoro všechno. Všechno, co se Bohu nelíbí. Nejenom manželská nevěra a sex s někým jiným než s manželkou. Hřích není jenom vražda, krádež, lhaní a podvody. Hřích je i to, když někdo má příležitost udělat něco dobrého, a neudělá to (Jakub 4,17).

Jak se zbavit hříchu?

S hříchem se dá vypořádat různými způsoby, například:

 • Zapomenout. Je možné se snažit na hřích zapomenout. Prostě to potlačit a dělat, jako by se nic nestalo. To ale nestačí, protože jednak se nám hřích v myšlenkách pořád vrací, a jednak i kdybychom na to opravdu zapomněli, tak Bůh nezapomene, protože to není vyřešeno.
 • Odčinit. Je možné se snažit dělat dobré skutky, které by převážily můj hřích, kterého jsem se dopustil. Kolik však těch dobrých skutků musím udělat, aby to stačilo? A navíc pořád dělám ještě další hříchy, třeba i nevědomě. Snaha vyvážit hřích dobrými skutky funguje možná pro lidi, možná i před námi samými, ale Bůh říká, že dělat dobré skutky je samozřejmost a kdo má možnost dobrý skutek udělat, a neudělá ho, tak má další hřích. Dobrými skutky se tedy taky hříchu nezbavíme.
 • Vyzpovídat se. Prostě o tom někomu říct, vyznat se, protože tím získám úlevu. Je to však úleva jen pro mě, ale Bůh to má pořád neodfajfkované.
 • Získat odpuštění. Jediný způsob je přijít k Bohu, říct mu, že jsem zhřešil, že vím, že to nemůžu nijak vynahradit, a obyčejně poprosit, aby mi to odpustil.

  Bůh je ale svatý, a jen tak odpustit nemůže. Jeho zákon říká, že za jakýkoliv hřích je smrt. To je sice tragické, ale Bůh našel řešení. Jeho Syn Ježíš se nabídl, že umře za nás a když tu jeho, Ježíšovu smrt vezmu pro sebe, tedy uvěřím, že se vztahuje na mě, tak v tom případě mi Bůh odpouští.

  Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

  Pět klíčových otázek křesťanství

  Tom Short
  Pět klíčových otázek křesťanství
  Křesťanské sbory, běžná cena 0 Kč
  Naše sleva: 0 Kč
  Vaše cena: 0 Kč

  ks


Hříchu se dá zbavit tím, že ho Bohu přiznám a poprosím, aby mi odpustil. Kdyby to nešlo, lépe řečeno, kdybych pořád měl problém to přijmout, tak se odvolám na to, že Ježíš umřel místo mě, aby mě zachránil. A to je vlastně podstata křesťanství.

Věřit v Ježíše je víc než věřit, že existuje

Jan Vopalecký, srpen 2018

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (16)
 Dal mi nový impuls.(11)
 Dávám mu za pravdu.(17)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.(2)
 Naštval mě.(1)

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Pět klíčových otázek křesťanství

Tom Short
Pět klíčových otázek křesťanství
Křesťanské sbory, běžná cena 0 Kč
Naše sleva: 0 Kč
Vaše cena: 0 Kč

ks


Příběhy ztracených existencí


Příběhy ztracených existencí
Ethos, běžná cena 37 Kč
Naše sleva: 1 Kč
Vaše cena: 36 Kč

ks


ks