Čtení Bible obnoví váš život

menu
 
------

Citát z Bible:

Hledej blaho v Hospodinu, dá ti vše, oč požádá tvé srdce.

Ž 37,4 E
(Další citáty)

------
éčko - logo Ethosu

Nejčtenější články


A. Být dobrým vypravěčem
Někdy se nám to daří. Jakým chybám se vyhnout, aby naše řeč byla zajímavá a zanechávala v posluchačích pozitivní stopy?

B. Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

C. Vědomí hodnoty dává otec
Táto, děti tě potřebují − tvůj čas, zájem, ujištění, legraci, i vlastní prohry. Pak budou v dospělosti pevné a hodně toho dokážou.

D. Muž se stává mužem,
když odolá tlaku vyhovovat ženě a postaví se na vlastní nohy − bude zodpovědný, důsledný, rozhodný, ochotný sloužit − a od Krista se učí odpouštět.Zodpovědné otcovství

Dodnes si přesně vzpomínám na porod našeho prvního dítěte. Bylo tak horko, že jsem svou těhotnou ženu přivezl k moři na pláž, aby se tam mohla trochu osvěžit. Odpoledne jsme se vydali zpátky do vedra a smogu velkoměsta. Během cesty jsme srolovali střechu našeho volkswagenu a sluníčko na nás pálilo dál. Za chvilku jsme byli po celém těle červení jako rak.

Přestože nás kůže pálila a bylo obrovské vedro, po večeři jsme si lehli do postele; tehdy na manželku přišly porodní bolesti – to je tak zhruba všechno, co o našem úpalu ještě vím. Manželka měla starosti s úplně jinými bolestmi a já jsem na svoje pálení zad a ramen zapomněl.

Té noci se stala největší událost našeho života, protože nám Bůh daroval první děťátko, krásné děvčátko. Dodnes si na všechno vzpomínám, i na to, jak měli v porodním sále vymalováno. Jako by to bylo včera.

Jiná událost se mi do paměti vtiskla obdobně živě – o třiadvacet let později přivedla moje dceruška v jiné nemocnici své první dítě na svět, krásného malého kluka, kterého otec držel v náručí se stejným dojetím.

Obě zkušenosti byly hluboce nadpřirozené, protože jsem viděl Boží stvoření: Krev, země, voda, vítr a oheň. I když obě události trvaly časově jen krátce, cítil jsem posvátné spojení s minulostí a přítomností. Zároveň jsem pociťoval milost, bezbřehou záplavu Boží dobroty vůči mně a mé rodině.

Mám se svými dětmi vztah, který nás oboustranně naplňuje. Jsou na mě nezávislí, ale mají rádi moji společnost i radu. Vzájemně si jeden druhého vážíme. Telefonujeme si a všichni se těšíme na společnou dovolenou.

I když nejsem dokonalý otec, sdílím to tady s vámi, protože jsem se naučil něco, co bych rád sdělil dál – jako muž muži, těm, kteří jsou na začátku nebo také uprostřed své otcovské role.

Sama skutečnost, že se muž stal otcem, souvisí s obrovskou mocí, aby v životě svých synů a dcer něco způsobil, protože oni cítí vrozenou, Bohem vloženou touhu po něm, po otci.

-------------

  Napište svůj názor.

Bůh Otec

Dave Patty
Bůh Otec
Návrat, běžná cena 289 Kč
Naše sleva: 12 Kč
Vaše cena: 277 Kč

Otec a syn