Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 Citát z Bible:

abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu,

Ef 4,14 E
(Další citáty)


éčko - logo Ethosu

Nejlepší články


Odcizují vám děti!
Děti vyrůstají a čím dále tím méně nás potřebují, ony nám nemají co říct, ale přejímají úplně jiné hodnoty, odcizují se nám - jako by nám je někdo kradl! - Jak je uchránit?

Kdyby žena věděla
po čem její muž touží stejně jako ona touží po tom, aby ji miloval, vážila by si ho daleko víc - a získala by jeho lásku.

Snažíme se žít slušně
a zhruba se držíme biblických příkazů. Na jeden ovšem možná zapomínáme: Buďte svatí. To je požadavek, abychom se podobali Bohu. Tak můžeme svým charakterem mezi lidmi vynikat.

Manželská nevěra
je krutá rána do života. Člověk má chuť se vyčítat, mstít, ale to nikam nevede... Existuje východisko? Co pomůže?

Doporučujeme


Modlete se zaZodpovědné otcovství

Dodnes si přesně vzpomínám na porod našeho prvního dítěte. Bylo tak horko, že jsem svou těhotnou ženu přivezl k moři na pláž, aby se tam mohla trochu osvěžit. Odpoledne jsme se vydali zpátky do vedra a smogu velkoměsta. Během cesty jsme srolovali střechu našeho volkswagenu a sluníčko na nás pálilo dál. Za chvilku jsme byli po celém těle červení jako rak.

Přestože nás kůže pálila a bylo obrovské vedro, po večeři jsme si lehli do postele; tehdy na manželku přišly porodní bolesti – to je tak zhruba všechno, co o našem úpalu ještě vím. Manželka měla starosti s úplně jinými bolestmi a já jsem na svoje pálení zad a ramen zapomněl.

Té noci se stala největší událost našeho života, protože nám Bůh daroval první děťátko, krásné děvčátko. Dodnes si na všechno vzpomínám, i na to, jak měli v porodním sále vymalováno. Jako by to bylo včera.

Jiná událost se mi do paměti vtiskla obdobně živě – o třiadvacet let později přivedla moje dceruška v jiné nemocnici své první dítě na svět, krásného malého kluka, kterého otec držel v náručí se stejným dojetím.

Obě zkušenosti byly hluboce nadpřirozené, protože jsem viděl Boží stvoření: Krev, země, voda, vítr a oheň. I když obě události trvaly časově jen krátce, cítil jsem posvátné spojení s minulostí a přítomností. Zároveň jsem pociťoval milost, bezbřehou záplavu Boží dobroty vůči mně a mé rodině.

Mám se svými dětmi vztah, který nás oboustranně naplňuje. Jsou na mě nezávislí, ale mají rádi moji společnost i radu. Vzájemně si jeden druhého vážíme. Telefonujeme si a všichni se těšíme na společnou dovolenou.

I když nejsem dokonalý otec, sdílím to tady s vámi, protože jsem se naučil něco, co bych rád sdělil dál – jako muž muži, těm, kteří jsou na začátku nebo také uprostřed své otcovské role.

Sama skutečnost, že se muž stal otcem, souvisí s obrovskou mocí, aby v životě svých synů a dcer něco způsobil, protože oni cítí vrozenou, Bohem vloženou touhu po něm, po otci.

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Bůh Otec

Dave Patty
Bůh Otec
Návrat, běžná cena 289 Kč
Naše sleva: 12 Kč
Vaše cena: 277 Kč

ks

Otec a syn
Jak vychovat děti a nepřijít o rozum

Kevin Leman
Jak vychovat děti a nepřijít o rozum
Návrat, běžná cena 240 Kč
Naše sleva: 5 Kč
Vaše cena: 235 Kč

ks