Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Jak scelit rozgooglovaný život

Taky máte pocit, že se váš život skládá ze spousty jednotlivých impulsů k tomu, co musíte nebo sami chcete udělat? Každý den sledujeme jednotlivé body v googlovském kalendáři. Co udělat, komu zavolat, co vyřídit, co nezapomenout koupit, objednat, různé schůzky a náš život se pak odvíjí současně s tím, jak jednotlivé úkoly odškrtáváme, přesouváme na později nebo zapisujeme další.

To náš život atomizuje, rozkládá, takže už nemá hodnotu jako celek, ale jako jednotlivé body, které postupně odškrtáváme. Užitečně strávený den hodnotíme podle toho, kolik bodů jsme zvládli. Nakonec nám záleží na tom, abychom splnili všechny body − jednotlivě, někdy i v různém pořadí.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Když Boží cesty nedávají smysl

Larry Crabb
Když Boží cesty nedávají smysl
Návrat, běžná cena 249 Kč
Naše sleva: 10 Kč
Vaše cena: 239 Kč

ks

Tím se nám ovšem vytrácí celkový smysl. O co nám vlastně jde? O to, abychom splnili jednotlivé body. Ale víme, kam to všechno směřuje, má to nějaký společný cíl? Má náš život smysl? K tomu se v záplavě atomů všedních dnů nedostaneme.

Nerozkouskovaný život

Vzácně potkávám lidi, kteří nemají život atomizovaný. Mají jeden hlavní cíl, jednu životní náplň, které podřizují všechno ostatní. Život nevnímají jako jednotlivé tečky, ale jako pruh světla. Soustředí se na jeden zdroj.

Tím světlem je Ježíš. On se zajímá o náš život, chce se nás ujmout a zabezpečí všechno důležité. Ne že se atomy našeho života slijí do nějaké emulze, ale Ježíš jim dá jednotící směr a sám se postará o potřebné detaily, připomene nám to zásadní a z našeho těkání po jednotlivých úkolech se stane soustředěný pohled: Pane, chci tě vidět, chci sledovat, co děláš, kde jsi, kam vedeš můj život. Tohle tušili poutníci z Řecka, kteří se v prvním století dostali do davu v Jeruzalémě a vyptávali se: „Chtěli bychom vidět Ježíše!“ (Jan 12,20)

Možná i potom budeme potřebovat kalendář, ale ten už nebude náš život drolit na jemné částečky, protože tím jediným zaměřením bude On − Ježíš!

Jestliže naladíme svůj život na Ježíše, objevíme, kdo to je. Budeme objevovat Ježíše jako toho, jehož jsme součástí, kdo zná život a všechnu jeho bohatost a nás tím provází. A budeme poznávat ještě daleko víc. Náš život nebude rozdrobený, ale jednotný s jasným směrem a smyslem.

Jan Vopalecký, srpen 2021

Použité zdroje:
Roy & Revel Hession: We would see Jesus

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Když Boží cesty nedávají smysl

Larry Crabb
Když Boží cesty nedávají smysl
Návrat, běžná cena 249 Kč
Naše sleva: 10 Kč
Vaše cena: 239 Kč

ks


Úzkost

R. Caldwell
Úzkost
Didasko, 79.00 Kč

ks