Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

 Hleďte, aby nikdo neoplácel zlým za zlé, ale vždycky usilujte o dobré mezi sebou a vůči všem.

1Ts 5,15 E
(Další citáty)
Doporučujeme články


Mezi dvěma ženami

Snacha a tchyně . .


Manželská nevěra − existuje ještě šance?

Manželská nevěra neznamená rozvod, bolí to, ale máme východisko.


Výchova a fyzické tresty

Fyzické tresty nezakázat! Ta možnost tu má zůstat. Když dítě ví, že je milované, trest rukou mu neublíží. Seřezat dítě, výprask


Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za

Poslouchejte na Spotify

Inspirováno:

Skrytá pravda a skrytá moudrost

Pravda, která není navenek vidět

Představte si člověka, který má dobrou pověst, lidé mu věří a navenek se zdá, že také on má druhé rád. Celý život si píše deníky a trochu je skrývá. Po jeho smrti se k nim dostanou pozůstalí a se zděšením zjistí, že všechno bylo jinak. V denících si na lidech vylévá zlost, píše si o nich své neopodstatněné podezřívavé domněnky − a vždy je to něco negativního. A pozůstalí si řeknou: „Takže to všechno bylo jinak, celý jeho život byla prolhaná komedie!“ Zůstane po něm jen bolestná vzpomínka, nebo jak říká Bible jeho památka zahynula. Tohle je něco, co se Bohu nelíbí.

Bohu se naopak líbí, když je člověk pravdivý v tom, jaký je uvnitř, v tom co plánuje, jde mu o otevřenost, není podlý. Bůh má přístup i do míst, která má člověk hluboko v sobě a jejichž obsah nepovažuje za potřebné vynášet, někdy se může zdát, že to skrývá. Bůh oceňuje, když tam v hlubinách je všechno čisté, upřímné, není tam nějaké kalkulování, pikle, kličky. I v hloubi duše je to člověk pravdivý, poctivý − vlastně nemá co skrývat!

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Poklad milované princezny

S. R. Shepherd
Poklad milované princezny
Samuel, běžná cena 290 Kč
Naše sleva: 6 Kč
Vaše cena: 284 Kč

ks

Netušená moudrost

Člověku, který dbá o pravdu a čistotu ve svém nitru, Bůh dává skrytou moudrost. Rozumím tomu tak, že to není něco, co by Bůh tajil, ale vkládá moudrost člověku bez velké okázalosti, nenápadně a ona se stává přirozenou součástí jeho osobnosti.

Tato moudrost skrytá v nitru člověka je velký poklad. Jednak je nezničitelný, nikdo mu ho nevezme a jeho zvláštní cena je v tom, že se projevuje navenek přirozeně, spontánně. Všichni kolem vidí, že má zvláštní moudrost, že dovede zachovat klid a jeho slova se nakonec vždy osvědčí. Stojí za to se jimi řídit.

Chcete mít hluboko „v kostech“ božskou moudrost? Bůh ji dává poznat těm, kdo uvnitř v hloubi duše žijí pravdivě. I kdyby vyšlo najevo všechno, co má takový člověk v nejhlubším soukromí, nenajde se tam nic neupřímného, žádné nekalé úmysly, ale jen pravda a čistota. Když to Bůh − který to jako jediný dokáže odhalit − zjistí, rád mu dá poznat netušenou moudrost.

Ta není něco utajovaného, co by druzí nesměli vědět, ale oni si toho snad ani nevšimnou, je to pod jejich rozlišovací schopnost. Přitom podprahově cítí, že ten člověk má něco zvláštního. Tam do hlubin duše, kde má takový člověk čisto, Bůh v průběhu života postupně dává poznat svou moudrost, která stojí za to.

Jan Vopalecký, září 2022

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (1)
 Dal mi nový impuls.(1)
 Dávám mu za pravdu.(3)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Poklad milované princezny

S. R. Shepherd
Poklad milované princezny
Samuel, běžná cena 290 Kč
Naše sleva: 6 Kč
Vaše cena: 284 Kč

ks


Pravá láska

Chris Richards, Liz Jones
Pravá láska
Poutníkova četba, běžná cena 170 Kč
Naše sleva: 3 Kč
Vaše cena: 167 Kč

ks