Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Inspirováno:

Z toho už nikdy nic nebude. A co když přece jen?

Jenom pařez

Bůh kdysi lidem vyčítal, že jsou zlí, že mají nečisté rty (Iz 6,5) a řadu dalších věcí, a v proroctví jim pohrozil, že je nechá odvést do zajetí. Jejich města zpustnou, z lidí tam zbude jen desetina. Národ bude jako pokácený strom, ze kterého zbude jenom pařez.

Docela smutný obraz, že? Ale někdy je to realita. Člověk se dlouhou dobu o něco snaží, trochu se to rozjede, ale pak to jaksi nevyjde a nic z toho nezbude. Investované peníze pryč, člověku je líto času a sil, které pro to obětoval, a teď jen chodí smutně kolem míst nebo věcí, které to připomínají.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Zjevila se Boží milost

Stockmayer Otto
Zjevila se Boží milost
A-ALEF, běžná cena 220 Kč
Naše sleva: 26 Kč
Vaše cena: 194 Kč

ks

Svatý kořen

Vždycky je smutné, když něco končí. Velké ideály i sláva nedávné minulosti se kácí a zůstává jen pařez. Proroctví však obsahuje poznámku, že ten pařez je svaté semeno. Tak přece z něho znovu vyroste něco velikého!

Ano, jednou se ten pařez probudí. Probudí se, protože v tom proroctví byla poznámka, že to je svatý pařez (Iz 6,13). Vyroste z něho nenápadný proutek, zazelená se a časem z něho vyroste strom, který má a ještě bude mít význam a vliv na celý svět. Je to proroctví o Kristu (Iz 11,1), podobnou myšlenku vidíme i v Danielově proroctví (4,20-23).

Nechci vám dělat plané naděje, některé věci opravdu skončí a už se neobnoví. Jestliže v tom však je „svatý kořen“, tak to bude mít dopad do věčnosti.

Kde vzít „svatý“ kořen

Pro mě je to výzvou, abych u všeho, co dělám, měl „svatý kořen“. To znamená jít do toho s modlitbou, s Božím ujištěním a důvěrou, že se za to nějakým způsobem postaví. I když to časem skončí, v lidech, kteří se toho účastnili, zůstanou stopy, které je ovlivnily, proměnily, které je v životě nasměrovaly, a konečný efekt se dozvíme třeba jednou později.

Začínat něco bez „svatého kořene“ nemá smysl. Dokonce i velké křesťanské akce, podniky zvadnou, upadnou do zapomnění a ti, kdo pak půjdou kolem trosek, které zbudou, si uvědomí, že lidské snahy o lidskou slávu jsou jako loňská tráva. Zmizela.

Budete umět začít něco nového? Něco, co bude mít dopad do věčnosti?

Jan Vopalecký, červen 2023

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (3)
 Dal mi nový impuls.(2)
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Zjevila se Boží milost

Stockmayer Otto
Zjevila se Boží milost
A-ALEF, běžná cena 220 Kč
Naše sleva: 26 Kč
Vaše cena: 194 Kč

ks


Po každé ráně jsem trochu výš

W. W. Wiersbe
Po každé ráně jsem trochu výš
Didasko, běžná cena 190 Kč
Naše sleva: 11 Kč
Vaše cena: 179 Kč

ks


Plavat proti proudu

Joni Eareckson Dada
Plavat proti proudu
Distributor, běžná cena 220 Kč
Naše sleva: 4 Kč
Vaše cena: 216 Kč

ks