Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Inspirováno:

Tak si to vezměte

Když vám někdo řekne: „Vezměte si!“, hned se pozorně díváte, co vám to nabízí. Dnes jsme už tak přesyceni reklamou a nejrůznějšími nabídkami, že skoro bezmyšlenkovitě říkáme: „Děkuji, nechci.“ Výjimku tvoří možná kamarádi, známí nebo lidi z rodiny. Přesto existují věci, které jsou pořád vzácností. Ty nám ale nikdo většinou nikdo nenabízí zadarmo.

V Bibli jsem v jednom dopise pro věřící lidi našel kousek textu, kde se slova vezměte si objevují hned třikrát po sobě. Je to v souvislosti s výzbrojí křesťana, rozuměj duchovní výzbrojí (Efezským 6,11-18), kam patří pravda, záchrana, víra, Bible a podobně. Bůh ví, že křesťané to nikdy nemají snadné. Řekl bych, že zvlášť dnes žijeme v těžké době a potřebujeme duchovní výzbroj. Říká nám: „Vezměte si...“ − 1. celou duchovní výzbroj, 2. štít víry a 3. přilbu záchrany. A nevysvětluje, kde to máme vzít, považuje za samozřejmost, že to máme někde na zemi nebo ve skříni, prostě po ruce.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Směr je jasný

Jan Vopalecký
Směr je jasný
Ethos, běžná cena 99 Kč
Naše sleva: 15 Kč
Vaše cena: 84 Kč

ks

A opravdu. Pravda, spravedlnost, připravenost říct evangelium, víra, spasení, Boží slovo a modlitba jsou pro křesťana samozřejmostí. Možná si to ani neuvědomujeme. A pokud nejsou, pak je třeba se podívat hlouběji na naši identitu: Jsem opravdu křesťan? (2. Petrův 1,9)

Nemáme, nebo nebereme?

My lidé máme tendenci často fňukat, co všechno nemáme. Tady mě zaujalo, že hlavní problém možná není v tom, že nemáme, ale nebereme. Máme na dosah tolik věcí, příležitostí, které bychom okamžitě mohli vzít, ale musí přijít někdo, kdo nám řekne: „Vezmi si tohle, tohle...“

Tato myšlenka může změnit náš život postoj. Přestaneme si stěžovat, co všechno nemáme, ale otevřeme oči, rozhlédneme se, abychom viděli, a budeme brát a využívat spoustu věcí, které máme, které jsou pro nás příležitostí.

Bůh nám dává jednotlivé zbraně a výbavu, víru, čas, zdraví, můžeme číst Bibli, v situaci s koronavirem vidím jako obrovský potenciál v tom, že můžeme s lidmi komunikovat telefonem, na internetu, čerpat od druhých a dávat druhým, povzbuzovat je... Hodnotou, kterou jsme zatím možná nedoceňovali pro někoho může být zahrádka, okruh známých, řidičák, vlastní životní zkušenosti, schopnost vyprávět, vařit, bavit...

Velkým potenciálem může být i váš sbor, zvlášť pokud v něm jsou zastoupeny všechny generace, pokud tam převládá vzájemná úcta a lidi se mezi sebou mají rádi.

Neslyšíte, jak vám Bůh říká: „Vezměte a... využijte ten potenciál, který máte?!“ Když to nevidíte, modlete se, aby vám Bůh otevřel oči, abyste viděli potenciál, abyste ho vzali a dělali to, k čemu vás Bůh volá!

O čem vám osobně říká Bůh: „Vezmi to a používej!“?

Jan Vopalecký, leden 2021

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (1)
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.(1)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač
 

Doporučujeme:

Dokáže věda vysvětlit všechno / e-book

Právě vyšlo Profesor matematiky tvrdí něco nečekaného: Věda a víra v Boha nejsou navzájem v rozporu. Čerpá ...

Dokáže věda vysvětlit všechno / e-book
 

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Směr je jasný

Jan Vopalecký
Směr je jasný
Ethos, běžná cena 99 Kč
Naše sleva: 15 Kč
Vaše cena: 84 Kč

ks


Ušpiněná sláva

Pete Greig
Ušpiněná sláva
Gimel Rosa, běžná cena 359 Kč
Naše sleva: 39 Kč
Vaše cena: 320 Kč

ks


Svoboda v Kristu

N. T. Anderson, S. Goss
Svoboda v Kristu
KMS, běžná cena 240 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 233 Kč

ks