Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Inspirováno:

Tak si to vezměte

Když vám někdo řekne: „Vezměte si!“, hned se pozorně díváte, co vám to nabízí. Dnes jsme už tak přesyceni reklamou a nejrůznějšími nabídkami, že skoro bezmyšlenkovitě říkáme: „Děkuji, nechci.“ Výjimku tvoří možná kamarádi, známí nebo lidi z rodiny. Přesto existují věci, které jsou pořád vzácností. Ty nám ale nikdo většinou nikdo nenabízí zadarmo.

V Bibli jsem v jednom dopise pro věřící lidi našel kousek textu, kde se slova vezměte si objevují hned třikrát po sobě. Je to v souvislosti s výzbrojí křesťana, rozuměj duchovní výzbrojí (Efezským 6,11-18), kam patří pravda, záchrana, víra, Bible a podobně. Bůh ví, že křesťané to nikdy nemají snadné. Řekl bych, že zvlášť dnes žijeme v těžké době a potřebujeme duchovní výzbroj. Říká nám: „Vezměte si...“ − 1. celou duchovní výzbroj, 2. štít víry a 3. přilbu záchrany. A nevysvětluje, kde to máme vzít, považuje za samozřejmost, že to máme někde na zemi nebo ve skříni, prostě po ruce.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Perly ukryté v podobenstvích

Ján Ostrolucký
Perly ukryté v podobenstvích
KřSb Ostrava Kunčičky, běžná cena 220 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 213 Kč

ks

A opravdu. Pravda, spravedlnost, připravenost říct evangelium, víra, spasení, Boží slovo a modlitba jsou pro křesťana samozřejmostí. Možná si to ani neuvědomujeme. A pokud nejsou, pak je třeba se podívat hlouběji na naši identitu: Jsem opravdu křesťan? (2. Petrův 1,9)

Nemáme, nebo nebereme?

My lidé máme tendenci často fňukat, co všechno nemáme. Tady mě zaujalo, že hlavní problém možná není v tom, že nemáme, ale nebereme. Máme na dosah tolik věcí, příležitostí, které bychom okamžitě mohli vzít, ale musí přijít někdo, kdo nám řekne: „Vezmi si tohle, tohle...“

Tato myšlenka může změnit náš život postoj. Přestaneme si stěžovat, co všechno nemáme, ale otevřeme oči, rozhlédneme se, abychom viděli, a budeme brát a využívat spoustu věcí, které máme, které jsou pro nás příležitostí.

Bůh nám dává jednotlivé zbraně a výbavu, víru, čas, zdraví, můžeme číst Bibli, v situaci s koronavirem vidím jako obrovský potenciál v tom, že můžeme s lidmi komunikovat telefonem, na internetu, čerpat od druhých a dávat druhým, povzbuzovat je... Hodnotou, kterou jsme zatím možná nedoceňovali pro někoho může být zahrádka, okruh známých, řidičák, vlastní životní zkušenosti, schopnost vyprávět, vařit, bavit...

Velkým potenciálem může být i váš sbor, zvlášť pokud v něm jsou zastoupeny všechny generace, pokud tam převládá vzájemná úcta a lidi se mezi sebou mají rádi.

Neslyšíte, jak vám Bůh říká: „Vezměte a... využijte ten potenciál, který máte?!“ Když to nevidíte, modlete se, aby vám Bůh otevřel oči, abyste viděli potenciál, abyste ho vzali a dělali to, k čemu vás Bůh volá!

O čem vám osobně říká Bůh: „Vezmi to a používej!“?

Jan Vopalecký, leden 2021

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (1)
 Dal mi nový impuls.(1)
 Dávám mu za pravdu.
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Perly ukryté v podobenstvích

Ján Ostrolucký
Perly ukryté v podobenstvích
KřSb Ostrava Kunčičky, běžná cena 220 Kč
Naše sleva: 7 Kč
Vaše cena: 213 Kč

ks


Ušpiněná sláva

Pete Greig
Ušpiněná sláva
Gimel Rosa, běžná cena 359 Kč
Naše sleva: 39 Kč
Vaše cena: 320 Kč

ks


Směr je jasný

Jan Vopalecký
Směr je jasný
Ethos, běžná cena 90 Kč
Naše sleva: 13 Kč
Vaše cena: 77 Kč

ks