Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 

Poslouchejte na Spotify

Odoláte špatnému příkladu?

 

Co je pro vás silnější? To, co jste se naučili a co znáte jako správné, nebo praxe, kterou vidíte kolem sebe, i když je to špatné?

Když nastoupíte do nového zaměstnání, zahrnou vás hned na začátku spoustou papírů, které máte podepsat, a také musíte absolvovat několik školení, kde se dovíte, jak co ve firmě funguje, jak se má co dělat.

Pak se konečně dostanete na pracoviště, dostanete stůl nebo stroj a pracovní úkoly. Chcete se pustit do práce a vidíte, že kolegové vůbec nedělají to, co vám říkali na školení. Pracovní doba, vyplňování papírů, pracovní postupy − všechno je jinak. Když se na to zeptáte souseda u vedlejšího stolu, začne se smát: „Chacha, to se jenom říká nováčkům na školení, v praxi to dělá každý, jak chce, a taky to funguje.“

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Bible Pavlíkův studijní překlad

Miloš Pavlík
Bible Pavlíkův studijní překlad
Kvartus Media, běžná cena 270 Kč
Naše sleva: 22 Kč
Vaše cena: 248 Kč

ks

Teď mi řekněte, jak to budete dělat vy?

Když začínáme dělat něco nového, tak se obyčejně napřed rozhlédneme, jak to dělají druzí − a nejspíš to budeme dělat taky tak. Možná tušíme, jak bychom to skutečně měli dělat, kvůli tomu jsme přece prošli školením − ale na to nikdo nebere ohled.

Podle toho to také dnes ve světě a v životě vypadá. Lidé vědí, co a jak mají dělat, ale řídí se podle toho, jak to dělají druzí. A pak nadávají na „systém“.

Existoval ale člověk (a myslím, že nebyl jediný), který se neohlížel, jak co dělají druzí lidé, ale orientoval se podle toho, jak to chtěl Bůh, jak to nechal napsat. Mluvím o králi Jóšafatovi. Nebral si příklad z okolí, neřídil se tím, co dělali bezbožní sousedé, nebyla pro něho směrodatná hnusná praxe vedlejšího modlářského království, ale řídil se Božím zákonem a podle něho žil. Dokázal se vzepřít zaběhlé praxi (izraelských králů), s hrdostí jednal podle toho, co je správné, a díky tomu dokázal v životě velké věci, které ho proslavily a měly vliv daleko za jeho království.

Bůh se za krále Jóšafata postavil, pomáhal mu, někdy dokonce i „přirozenými“ zázraky. Však si v 2. Paralipomenon 17 a dále přečtěte něco o jeho životě.

Nepochybuji, že Bůh i dnes vidí a oceňuje ty, kdo se dovedou vzepřít zlu kolem sebe a jednají podle toho, co říká Bůh a co je to správné. Sám v Bibli říká: „Co člověk zaseje, to také sklidí.“ (Galatským 6,7)

Dokážete odolat špatnému příkladu i vy?

Jan Vopalecký, únor 2020, Jóšafat 1
Číst dále

Související články − Jóšafat:

To je s hříchem takový problém?
1. Odoláte špatnému příkladu?
2. Dodal si odvahy
3. Chodil mezi lidi

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl.
 Dal mi nový impuls.
 Dávám mu za pravdu.(1)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Bible Pavlíkův studijní překlad

Miloš Pavlík
Bible Pavlíkův studijní překlad
Kvartus Media, běžná cena 270 Kč
Naše sleva: 22 Kč
Vaše cena: 248 Kč

ks


Co je pro vás silnější? To, co jste se naučili a co znáte jako správné, nebo špatná praxe, kterou vidíte kolem sebe?
NEBOJ SE být solí a světlem, i když to něco stojí

John C. Lennox
NEBOJ SE být solí a světlem, i když to něco stojí
ALEF Křesťanské sbory, běžná cena 90 Kč
Naše sleva: 10 Kč
Vaše cena: 80 Kč

ks