Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

Divím se, že se od toho, který vás povolal Kristovou milostí, tak rychle odvracíte k jinému evangeliu.

Ga 1,6 E
(Další citáty)
Nejlepší články


Manželská nevěra − existuje ještě šance?

Manželská nevěra neznamená rozvod, bolí to, ale máme východisko.


Výchova a fyzické tresty

Fyzické tresty nezakázat! Ale ta možnost by měla vždy zůstat. Když dítě ví, že je milované, fyzický trest mu neublíží


Co je hřích a jak se ho zbavit?

Tři nejčastější způsoby, jak se lidé snaží hříchu zbavit, jsou člověka spíš stahují níž a níž, Co tedy člověka osvobozuje?


Kdyby žena věděla, co muž prožívá

Muž potřebuje, aby mu žena projevovala úctu, tak si ho udrží! Žena potřebuje mužovu lásku − a opravdová láska je oběť!


Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za

Inspirováno:

Sloužit dvěma pánům? − Jde to?

Taky jste někdy na roztrhání? Doma i v práci, všude vidím spoustu práce, kterou je třeba udělat, protože jsem ji včera – nebo dokonce už několik dní či týdnů – nestihl udělat.

I kdybych všechno zvládl, určitě se toho během chvilky zase vyrojí tolik, že si to musím napsat, abych něco nezapomněl. Ale i když si to všechno napíšu, mívám problém, co vybrat jako první –

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Uzdravují léky duši?

E. Fitzpatricková & L. Hendricksonová
Uzdravují léky duši?
Didasko, běžná cena 299 Kč
Naše sleva: 21 Kč
Vaše cena: 278 Kč

ks

  • to, co nejvíc spěchá,
  • co je nejdůležitější,
  • co zvládnu nejrychleji,
  • to, co mě baví?

Ale potřebné je všechno…

Podobně když si člověk sedne k televizi s desítkami programů – postupně je všechny projede a vybere si dva tři, které sleduje současně – jen přepíná programy. A když si sednu k počítači, vzpomínám, co že jsem to chtěl dělat? Na který web se podívat? Na který mail reagovat? V kterém chatu pokračovat? Někteří moji známí mají na obrazovce osm oken, šest rozjetých chatů – chtějí mít přehled o všem …

Ježíš říká: „Nikdo nemůže sloužit dvěma pánům.“ Dvěma? My se pokoušíme sloužit tolika pánům – všechny ty úkoly a povinnosti jsou pánové, kteří nás honí, nutí, abychom dělali to, co je podle nich důležité, a my se nakonec zmítáme mezi nimi.

Co si takhle vybrat jedno, jeden úkol či povinnost, kterou budu teď dělat. Můžu mít na obrazovce víc oken, ale budu se věnovat jen jednomu a ostatní budou na pozadí. A nebudu se rozptylovat přemýšlením, jestli něco jiného není potřebnější. V jednu chvíli můžu být jen na jednom místě a dělat jen jednu věc. To je způsob, jak postupně zvládnout víc věcí. Někdy možná i najednou.

Ježíš však vyjadřuje: „Můžete sloužit jen jednomu pánovi!“ Někdy si říkám: „To by byla pohoda, mít tak na starost jen jednu věc!“ Ale Ježíši jde právě o tuto „pohodu“ – abychom sloužili pouze jemu a nikomu jinému, ne povinnostem, ne tlaku okolností, nutkáním, prostě jen jemu.

Ale i Bůh nám někdy svěřuje více zodpovědností najednou, dává různé úkoly současně a my se musíme rozhodovat, co si vybereme.

Hm, ale naším pánem mají být ne ty úkoly a zodpovědnosti, ale Bůh, který ví, co je nejdůležitější. Takže při rozhodování, co dělat, nejde o ty povinnosti, ale o mého (jediného) Pána – Boha. Jeho se tedy chci ptát i před záplavou úkolů, co dělat jako první a co počká – a někdy možná se seznamem v ruce.

V praxi to pak znamená, že dělám v pohodě ten jeden úkol, jednu věc, u které jsem pochopil, že ji teď po mně chce můj pán, kterému sloužím, a nemusím se rozptylovat ani zneklidňovat ostatními činnostmi. Co přijde dále, na to se zeptám, až budu hotov.

Jan Vopalecký, asi někdy 2018

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (4)
 Dal mi nový impuls.(6)
 Dávám mu za pravdu.(1)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Uzdravují léky duši?

E. Fitzpatricková & L. Hendricksonová
Uzdravují léky duši?
Didasko, běžná cena 299 Kč
Naše sleva: 21 Kč
Vaše cena: 278 Kč

ks


ks