Čtení, které vás pozvedne

 
menu
 
 


Oddělovač

Citát z Bible:

Myslete na to, co všecko on musel snést od hříšníků, abyste neochabovali a neklesali na duchu.

Žd 12,3 E
(Další citáty)
Doporučujeme články


Mezi dvěma ženami

Snacha a tchyně . .


Manželská nevěra − existuje ještě šance?

Manželská nevěra neznamená rozvod, bolí to, ale máme východisko.


Výchova a fyzické tresty

Fyzické tresty nezakázat! Ta možnost tu má zůstat. Když dítě ví, že je milované, trest rukou mu neublíží. Seřezat dítě, výprask


Děti chodí pomalu a u všeho se zdržují

Procházky s dětmi jsou fantastické! Kde jinde si s nimi tak dobře povykládáte? I když to všechno dlouho trvá... A často to je poučením i pro mě.


Kdyby žena věděla, co muž prožívá

Muž potřebuje, aby mu žena projevovala úctu, tak si ho udrží! Žena potřebuje mužovu lásku − a opravdová láska je oběť!


K čemu je táta? − 1. část

Táto, děti potřebují tvůj čas, zájem, ujištění i tvé prohry. Nasávají tě všemi smysly. Jsi pro ně pevný bod, ať jsi jakýkoliv. Pak budou v dospělosti pevné.


Dítě nechce chodit do školy − bojí se

Proč se děti bojí školy? Co s tím mohou udělat rodiče, co škola? Komunikace školy a rodičů.


Oddělovač

Doporučujeme


Modlete se za

Poslouchejte na Spotify

Inspirováno:

Otevřené srdce

Máme tam ještě místo?

Jak to vypadá našem srdci? Máme tam plno, nebo se tam ještě něco vejde? Uznávám, že asi máme plno oprávněných starostí, které nám berou spoustu času i místa v srdci. Někdy dokonce musíme některé věci vyhodit, aby se nám tam vešlo všechno, o čem si myslíme, že tam musí být. Ale takovým způsobem jsme možná ze svého srdce vystěhovali manželku, děti, Pána Boha nebo ještě něco nebo někoho dalšího. A co uděláme, když teď někdo přijde a poprosí: „Udělej mi ve svém srdci místo, aspoň kousek, prosím…“

Co to znamená? Možná víc na takového člověka myslet, přemýšlet o jeho problému nebo budoucnosti a také se za něho víc modlit.

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Biblický komentář k Novému zákonu

W. MacDonald
Biblický komentář k Novému zákonu
ALEF Křesťanské sbory, 800.00 Kč

ks

Tlačí se mi do srdce

Když se rozhlédnu a vidím kolem sebe lidi, reklamu, internet, pozoruji, že všichni se předbíhají, abych si jich všiml, aby mě zaujali, abych o nich začal přemýšlet. Chtějí, abych si zapamatoval jejich značku, jejich webovou stránku, abych lajkoval jejich příspěvky, jinými slovy tlačí se mi do srdce. – A co já? Jak se dostat do něčího srdce? Nemám šanci!

Nosí mě v srdci

Jsem vděčný za lidi, kteří měli a mají ve svém srdci místo pro mě. Vím, že se za mě modlí. Když se setkáme, sami se ke mně hlásí, ptají se, jak se mám, jak se mi daří, vidím, že se mnou zabývají, myslí na mě – mají mě rádi. Je úžasné sledovat, že mě ten člověk má v srdci, i když mě zrovna nevidí a dokonce i tehdy, když provedu něco zlého. Dokáže mi říct „Mám v tebe plnou důvěru“ a já to tak skutečně cítím. Tomu člověku na mě nezištně záleží! A mně je v jejich srdci dobře. Dodává mi to sílu, pocit jistoty a bezpečí. Když potřebuji a ozvu se, oni si pro mě udělají čas.

Místo v mém srdci

Zároveň mě naučili tomu, abych si i já ve svém srdci dělal místo pro druhé lidi. Nosím na srdci jednoho kamaráda. Když jsem viděl, že by bylo dobré, aby se ve sboru chopil nějaké služby a vzal si ji dlouhodobě na starost, bylo užitečné, že jsem ho měl v srdci. Existovalo dost argumentů, abych ho k dané službě přesvědčil, přitlačil. Ale nechtěl jsem ho „uargumentovat“. Modlil jsem se, jestli se sám nepletu, prosil jsem, aby ho Bůh ovlivnil, aby mu to sám položil na srdce, aniž bych ho sám příliš přesvědčoval. Nakonec řekl ano. Tak vnímám ovoce toho, když máme někoho v srdci. Ne sbírat argumenty, ne tlačit, ale modlit se a sledovat, jak působí Bůh. A dále ho doprovázet zájmem, pomocí, modlitbami…

Řekl bych, že zvlášť lidé, kteří nesou určitou odpovědnost za druhé lidi nebo nějakým způsobem stojí v popředí (vedoucí, kazatelé…), potřebují mít v srdci místo nejen pro práci, různé úkoly, ale také pro lidi a jejich starosti i radosti – prostě je mít obyčejně rád. Vím, že takoví ještě existují a že jsem to sám pocítil.

Má lidi opravdu rád!

K tomuto přemýšlení mě inspiroval apoštol Pavel: „Dejte nám své místo ve svém srdci! …“ (2. Korintským 7,2). Při čtení tohoto dopisu je nápadné, jak má Pavel ty Korinťany opravdu rád – nezištným, srdečným způsobem, jak se to dnes vidí jen málokdy. Vůbec nejde o výhody, pohodlí, plnění úkolů, vycházení vstříc, poplácávání po rameni. Prostě má je rád.

Napřed se do jejich srdce dobývá tím, že jim otvírá vlastní srdce: „Korinťané, naše srdce se vám otevřelo. V našem srdci nemáte nedostatek místa, ale vy sami se nám uzavíráte. Na oplátku – mluvím k vám jako k svým dětem – udělejte nám i vy místo ve svém srdci!“ (2. Korintským 6,11-13)

Kousek dál píše: Máte v mém srdci takové místo, že jsme spolu spjati ve smrti i v životě. Mám ve vás pevnou důvěru, jsem na vás opravdu hrdý; potěšili jste mě a naplnili nesmírnou radostí uprostřed všeho našeho soužení (2. Korintským 7,2-4).

Máte otevřené srdce?

  • Nosíte někoho ve svém srdci? Ví o tom ten dotyčný? Jak mu to dáváte poznat?
  • Pokud vás to třeba ještě nenapadlo – zkuste si v srdci udělat pro někoho místečko?
  • A máte někoho, kdo nosí ve svém srdci vás?
  • Udělat si pro někoho místo ve svém srdci je totiž nejlepší způsob, jak se dostat do srdce jemu.

Jan Vopalecký, září 2020


Podobný článek: Úzké srdce
Podobný článek: Máte místo ve svém srdci?
Byli jste někdy v úzkých?

Hodnocení článku:

 Článek mě nadchl. (2)
 Dal mi nový impuls.(1)
 Dávám mu za pravdu.(1)
 Nic zvláštního.
 Nesouhlasím s ním.
 Naštval mě.

Oddělovač
 

Doporučujeme:

Poslední šance

Právě vyšlo! Poslední judští králové svou poslední šanci nevyužili − využijeme ji my? Na jedné straně ...

Poslední šance
 

Dobrou knihou rozšíříte svůj rozhled!

Biblický komentář k Novému zákonu

W. MacDonald
Biblický komentář k Novému zákonu
ALEF Křesťanské sbory, 800.00 Kč

ks


NEBOJ SE být solí a světlem, i když to něco stojí

John C. Lennox
NEBOJ SE být solí a světlem, i když to něco stojí
ALEF Křesťanské sbory, běžná cena 90 Kč
Naše sleva: 10 Kč
Vaše cena: 80 Kč

ks


Deprese - vzhlédnout ze tmy /M

E. T. Welch
Deprese - vzhlédnout ze tmy /M
Didasko, běžná cena 299 Kč
Naše sleva: 21 Kč
Vaše cena: 278 Kč

ks